Pomocnik:

TEMATY OGÓLNE
Czym jest Erudion?
Erudion jest bezpiecznym narzędziem komunikacji wewnętrznej. Jest rozwiązaniem przede wszystkim dla dużych firm, które są gotowe do wdrożenia otwartej komunikacji, ale może być również z powodzeniem stosowany przez mniejsze organizacje czy grupy znajomych. Bardzo dobrze sprawdza się jako narzędzie komunikacji dla rozproszonych struktur pracowników czy organizacji nierynkowych. Erudion wykorzystuje sposoby komunikacji znane z popularnych platform społecznościowych.
Jakie korzyści daje wdrożenie Erudiona?
Erudion jest narzędziem, które usprawnia komunikację i przepływ informacji w Twojej firmie. Badania pokazują, że wdrożenie otwartej komunikacji wewnętrznej podnosi produktywność organizacji średnio o 25%, a zaangażowanie pracowników jest o 40% większe niż w firmach nie korzystających z narzędzi otwartej komunikacji. To wszystko przełoży się na skrócenie czasu realizacji projektów i obniżenie kosztów prowadzenia firmy. Komunikacja w Erudionie jest naturalna, ponieważ wykorzystuje mechanizmy jakie wszyscy znamy z mediów społeczenościowych.
Do czego mogę wykorzystać Erudiona?
Erudion powstał z myślą o usprawnieniu komunikacji wewnętrznej. Im większa lub bardziej rozproszona struktura organizacji tym prowadzenie efektywnej komunikacji jest trudniejsze. Dzięki społecznościowemu, otwartemu podejściu komunikacja za pomocą Erudiona jest łatwa i efektywna. Możesz wykorzystać Erudiona do przedyskutowania nowych projektów, dzielenia się pomysłami i wiedzą, publikowania wewnętrznych informacji oraz luźnego kontaktowania się z poszczególnami współpracownikami, z określonymi grupami klientów czy znajomych. Erudion częściowo zastępuje e-mail oraz całkowicie eliminuje potrzebę posiadania tradycyjnego intranetu.
PYTANIA TECHNICZNE
Jak mogę rozpocząć korzystanie z Erudiona?
Jeżeli chcesz skorzystać z Erudiona wystarczy założyć nową społeczność. Jest to przestrzeń dostępna dla Ciebie i Twoich współpracowników / znajomych w ramach której możecie dyskutować, wymieniać się pomysłami i wiedzą oraz przekazywać sobie dowolne informacje. Po założeniu społeczności zaproś pozostałych użytkowników korzystając z Twojego osobistego menu dostępnego w Erudionie po kliknięciu Twojego awatara.
Ile kosztuje korzystanie z Erudiona?
Korzystanie z Erudiona uzależnione jest od liczby użytkowników w społeczności. Cennik dostępny jest tutaj. Szkołom, uczelniom, instytucjom pozarządowym oraz społecznościom do 20 osób Erudion udostępniany jest bezpłatnie.
Co powinienem zrobić, jeśli mam problem?
Jeżeli potrzebujesz pomocy napisz do nas na: admin@erudion.pl
Jak mogę dołączyć do istniejącej społeczności?
Jeżeli chcesz dołączyć do istniejącej społeczności musisz otrzymać zaproszenie od tej społeczności od jej administratora.
Czy mogę korzystać z Erudiona przy użyciu tabletu lub smartfona?
Oczywiście! Erudion dostępny jest poprzez dedykowane aplikacje dostępne na iPhona, Androida oraz iPada. Dzięki temu możesz być w kontakcie ze znajomymi cały czas.
FUNKCJONALNOŚC ERUDIONA
Czym jest kanał społeczności?
Kanał Twojej społeczności jest to miejsce, w którym widoczne są wszystkie publikowane w ramach społeczności posty i komentarze. Wszystkie wpisy ułożone są chronologicznie z uwzględnieniem momentu aktualizacji (np. dodania komantarza)
Czym są grupy zewnętrzne?
Grupy zewnętrzne pozwalają na wykorzystanie Erudiona nie tylko do komunikacji wewnętrznej, ale również do kontaktowania się z partnerami. Możesz zaprosić do społeczności użytkownika, który będzie miał dostęp tylko do jednej wydzielonej grupy zewnętrznej. Dzięki temu możesz komunikować się ze swoimi partnerami, dostawcami oraz kluczowymi klientami.
Czy są dostępne tutoriale Video?
Tak, tutoriale video są dostępne TUTAJ
Jak działają grupy?
Jeżeli chcesz wydzielić w ramach społeczności przestrzeń na dyskusję na jeden konkretny temat lub chcesz ograniczyć dostęp do treści do wąskiego grona (np. jeden dział) możesz skorzystać z grup. Grupy publiczne są dostępne dla wszystkich, ale pozwalają na łatwiejsze zarządzanie treściami, natomiast grupy prywatne są dostępne tylko dla zaproszonych członków społeczności – pozostali użytkownicy nie widzą tych grup ani treści w nich zamieszczanych.
Jak mogę wyłączyć notyfikacje e-mail?
Erudion wysyła swoim użytkownikom powiadomienia e-mail, które związane są z aktywnościami w społeczności. Możesz skonfigurować częstotliwość (lub wyłączyć) notyfikacje w Erudionie korzystając z ustawień w menu profilu.

Wypróbuj Erudiona za darmo!

14-dniowy okres testowy!Załóż społeczność