Posty, komentarze, sentymenty

Jest to obecnie główna forma komunikacji, znana już nam wszystkim z portali społecznościowych. Wiadomości pozwalają nie tylko na podzielenie się tym, co masz do powiedzenia, ale również zachęcają do dyskusji oraz zaangażowania się społeczności Twojej firmy w sprawy nie tylko ważne, ale i te “na luzie”. Treść wiadomości możesz wzbogacać poprzez dołączenie plików, zdjęć oraz hyperlinków, możesz wyrażać swoją opinię na temat danej wiadomości zarówno poprzez komentarz, jak i przy użyciu „sentymentów”, czyli określaniu swojego stosunku do treści.

Chat

W niektórych przypadkach szybkość wymiany informacji jest kluczem do sprawnego realizowania zadań. Właśnie z myślą o wymianie krótkich i szybkich wiadomości stworzyliśmy czat. Nasz czat pozwala nie tylko na przesyłanie prywatnych wiadomości pomiędzy dwoma członkami Społeczności, ale również umożliwia wieloosobową konwersację w ramach wybranej grupy lub całej społeczności.

Baza wiedzy

Do najcenniejszych informacji często się wraca, powinny być one także zgromadzone w jednym miejscu. Z tego powodu stworzyliśmy drugi typ wiadomości – Kartkę. Zbiór Kartek stanowi bazę wiedzy Twojej społeczności. Nasze Kartki to z założenia wiadomości o dłuższej treści – artykuły, komentarze firmowe, instrukcje, interpretacje, zarządzenia.

Grupy

Możliwość dyskusji, pracy i wymiany wiadomości w podgrupach społeczności jest ważna dla komunikacji plemiennej. Możesz stworzyć dowolną liczbę grup. Grupy mogą oddawać model organizacji, ale również mogą wiązać się z konkretnymi zainteresowaniami lub wydarzeniami. Każdą z grup możesz indywidualnie oznaczyć awatarem, nadając jej indywidualny charakter.


GRUPY OTWARTE
Każdy w organizacji może być członkiem grup otwartych. Treści są dostępne dla wszystkich, można do takiej grupy dołączyć w dowolnym momencie. Są przeznaczone do komunikacji ogólnej na tematy związane z życiem organizacji, ale też np. zainteresowaniami użytkowników.

GRUPY PRYWATNE
Grupy prywatne są sposobem na komunikację w zespołach zamkniętych – projektowych lub związanych ze strukturą organizacji np.: Centrala, Kadry, Marketing, Menadżerowie, Zarząd itp. Nie są widoczne dla wszystkich – wymagają zaproszenia od właściciela grupy. Nawet administratorzy Społeczności nie mają wiedzy o tym, jakie i ile grup prywatnych istnieje oraz jakie treści są w nich publikowane.


UŻYTKOWNICY ZEWNETRZNI
W Erudionie istnieje możliwość zaproszenia użytkownika zewnętrznego (partnera) i nadania mu dostępu do wybranych grup. Taki użytkownik nie będzie widział wpisów publikowanych w głównej przestrzeni społeczności, ani w grupach do których go nie zaproszono. Użytkownik zewnętrzny nie będzie również widział wszystkich członków społeczności.

Kategorie i tagi

Uporządkowanie wiadomości pozwoli Ci na łatwiejsze przeglądanie i wyszukiwanie wiedzy w przyszłości. W Erudionie masz możliwość utworzenia dowolnej liczby kategorii, do których mogą należeć treści publikowane w postaci wiadomości. Dodatkowo każda treść publikowana w Erudionie może zostać oznaczona tagami, które są definiowane przez autora wpisu i znacząco ułatwiają przeglądanie treści.

Wyszukiwarka

Dzięki wyszukiwarce możesz wyszukać wiadomości, komentarze, użytkowników i grupy – wszystko przy użyciu jednego uniwersalnego pola wyszukiwania. Wyniki wyszukiwania są podzielone na rodzaj odnalezionego elementu, dzięki czemu możemy przeglądać tylko to, czego na prawdę szukaliśmy.

Profile członków

W ramach profilu użytkownika możesz prowadzić prywatną konwersację z użytkownikiem, pisać wiadomości w jego przestrzeni, a także dodać go do ulubionych użytkowników, co później pomoże Ci szybciej go odnaleźć.

Ludzie online

W każdej chwili możesz zobaczyć, kto z członków Twojej Społeczności jest w Erudionie. Dzięki temu możesz skierować swoje pytanie do osób, które są aktualnie zalogowane do Erudiona, co przyspieszy uzyskanie odpowiedzi.

Baza plików

Baza Plików ułatwia zarządzanie dokumentami, zdjęciami i innymi plikami publikowanymi w ramach społeczności. W każdej społeczności administrator może stworzyć dowolną strukturę folderów, w których przechowywane będą pliki dodawane przez użytkowników. Pliki dodawać może każdy użytkownik dodając je w postaci załączników do publikowanego posta lub bezpośrednio w Bazie Plików.

Gamifikacja

Każdy ma w sobie naturalną chęć do rozwoju, do bycia lepszym, do współzawodnictwa w wielu aspektach. Wykorzystujemy mechanizmy znane z gier do budowania naturalnej motywacji i zdrowej rywalizacji wśród członków Twojej firmowej społeczności. Gamifikacja w Erudionie odbywa się na dwóch poziomach – przeliczania na punkty i rankingi aktywności w społeczności, dzieleniu się wartościową wiedzą oraz w aspekcie zawodowym – możesz stworzyć swój własny ranking pracowników, wyznaczyć im własne zadania za pomocą zaawansowanej gamifikacji sprzedażowej. Dzięki niej członkowie Twojej społeczności będą rywalizować o lepsze wyniki w pracy!

Web

Przeglądarka internetowa jest dzisiaj podstawowym narzędziem dostępu do Erudiona. Zarówno logowanie do systemu jak i przesyłanie wszystkich treści umieszczanych w Erudionie podlega szyfrowaniu przy użyciu protokołu SSL z 256 bitowym kluczem, co gwarantuje bezpieczeństwo Waszych danych.

iPad

Nasza aplikacja iPad pozwala na pełne korzystanie z Erudiona przez członków Społeczności. Dodatkowo system powiadomień Push zadba o to, żeby nie umknęła Ci żadna opublikowana wiadomość. Podobnie jak w przypadku wersji Web połączenie z naszymi serwerami jest szyfrowane 256 bitowym kluczem, dzięki czemu Wasze dane są bezpieczne.

iOS & Android

Posiadacze iPhone’ów oraz smartfonów opartych o system Android mogą przebywać w Świecie Erudiona i komunikować się ze swoim Plemieniem gdziekolwiek się znajdują! Aplikację możesz pobrać z Google Play lub AppStore całkowicie bezpłatnie!

Wypróbuj Erudiona za darmo!

14-dniowy okres testowy!Załóż społeczność